Wifi Şifre Kırma Mümkün Mü?

0 12

Wifi şifre kırma mümkün mü nasıl şifre kırılır? Wifi – wireless, kablosuz bağlantı alanı anlamına gelmektedir. Her kişi, belirlenen alan çerçevesinde ilgili modemlere bağlanarak internete giriş yapabilir. Bu bağlantının gerçekleşebilmesi için genel olarak şifre gerekir. Peki wifi şifre kırmak mümkün mü?

Wifi Şifre Kırma Mümkün Mü?

 

Evet mümkün. WEP, WPA, gibi farklı şifreleme türleri bulunur. Her bir şifreleme türünün bir eksiği olabilmektedir. Basit programlarla şifre kırılabilir. Örneğin şifreniz çok basitse, bu program deneme yanılma yöntemiyle tüm şifre kombinasyonlarını dener. Doğru şifre bulunduğunda ve bağlantı gerçekleştiğinde bunu dışa yansıtır. Bu yüzden şifrenin güçlü karakterlerden oluşması önemlidir.

Neden anonim olmak İstenir?

Çünkü internet hatırlıyor ve unutmuyor. Örneğin işveren, çalışanının Facebook’ta bir fotoğrafını ya da farklı bir görüşteki paylaşımını bulabilir ve bu da iş fırsatını kaybetme gibi olumsuz sonuçlar oluşturabilir.

 

Bugün, 10 yıl önce atılan bir yanlış tweetin tüm kariyeri yok edebileceği ve bir internet çetesinin buna ön ayak olabileceği bir dünyada mevcuttur.

 

Sahip olunan mesleğin; bilgi aktarmak, halka mal olmuş bir kişi olmak ve hayatta biraz mahremiyet sağlamaya çalışmak gibi anonimlik gerektiren bir iş olup olmadığı da bu etkiyi oldukça arttırmaktadır.

 

Görüldüğü gibi, internette anonim olmak için birçok neden vardır. Ayrıca millisiberguvenlik.com da DDos nedir? Arduino nedir? Gibi farklı sorulara da cevap bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.