Tüm içecekler yerine su içersek ne olurdu?

0 32

Tüm içecekler yerine su içersek ne olurdu? Su, Dünyamızda bol miktarda bulunmaktadır. Yaşamımız için en önemli unsurlardan ikisi su ve oksijendir. Su renksiz olarak bilinir. Ancak doğal ortamda ışığı hafifçe emdiğinde mavi rengine bürünebilir.

Tüm İçecekler Yerine Su İçersek Ne Olurdu?

Asitli, katkı maddeli, renklendiricili, kafeinli veya alkollü; zararlı olduğunu bildiğimiz halde tükettiğimiz bir çok içecek var. Ve tüm bu içecekler vücudumuzda kalp krizinden mide rahatsızlıklarına kadar pek çok rahatsızlığa neden oluyor. Peki bütün bu içecekleri tüketmeyi bırakıp bu ihtiyacımızı sadece su ile karşılasak neler olurdu? Bu durum vücudumuzu nasıl etkilerdi?

Tüm İçecekler Yerine Su İçersek Ne Olurdu?

Vücut hızla kilo kaybeder

Bir aylık sadece su içerek yapılan deneylerin sonuçları incelendiğinde, bu yol ile diyete gerek duyulmaksızın kilo verildiği gözlemlenmiştir. Şaşırtıcı olan ise dokuz günlük sadece su tüketi ile kaybedilen kalori kaybının, her gün sekiz kilometre koşarak verilen kalori kaybına eşdeğer olması.

Metabolizma hızlanır

Yapılan araştırmalara bakıldığında sadece su tüketiminin kilo kaybının yanında metabolizmada hızlanmayı sağladığı görülmüştür. Bu da vücuda canlılık ve dinçlik kazandırmaktadır.

Bir bireyin günlük su ihtiyacı iki litre iken sabah içilen yarım litre su, metabolizma hızını yüzde yirmi dört oranında arttırmaktadır. Bu beynin daha verimli çalışmasını sağlar. Yüzde seksen beşi sudan oluşan beynimizin de asıl yakıtı sudur.

İştahı dindirir

Sürekli yemek yeme siteği, yemek ihtiyacından değil de yemeklerdeki su ihtiyacından geliyor olabilir. Yani bu tarz bir iştah fazlalığı su ile dindirilebilir.

Tüm içecekler yerine su içersek ne olurdu? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.