Telefon Bağımlılığından Kurtulmak Mümkün Mü?

0 32

Telefon bağımlılığından kurtulmak mümkün mü? Çoğu insanın günde yaklaşık olarak 150 – 200 kez telefonlarına baktıkları söyleniyor. Bu takıntı veya bağımlılık insanları gerçekten mutsuz ediyor. Peki, akıllı telefonlar işimiz ve hayatımızın bu kadar içerisindeyken bu bağımlılıktan nasıl kurtulabilirsiniz? Telefon bağımlılığı bizi ne derece etkiliyor?

Telefon Bağımlılığından Kurtulmak Mümkün Mü?

Bu yazımızda sizin için telefon bağımlılığından kurtulmak için yapılması gerekenleri derledik.

  1. Bu bağımlılığa neden olduğunu düşündüğünüz uygulamaları silin.
  2. Telefonunuzu gün içerisinde kaç kere elinize aldığınızı sayan uygulamalara telefonlarınızda yer açın. Emin olun bu verileri görmek telefonunuzu gayet sevimsiz hale getirecektir.
  3. Kendinize gün içinde telefonsuz zaman dilimleri belirleyin. Bu zaman dilimlerini gün içinde ne kadar çok tekrarlarsanız, o kadar telefonunuzdan bağımsız hale gelirsiniz.

Kendinize boş zamanlarınızda yapmak için yeni aktiviteler de bulabilirsiniz. Kitap okuyabilirsiniz, ders çalışabilirsiniz, yürüyüşe çıkabilirsiniz. İşiniz ile ilgili olarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Hatta ve hatta, aşırı bir sosyal medya bağımlısıysanız, sosyal medya hesabınızı dondurabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.