Tadım Firmasının Hikayesi

Bir başka WordPress sitesi

Tadım Firmasının Hikayesi

Tadım firmasının hikayesi nedir? Bilindiği üzere çerez denildiğinde akla tadım gelmektedir. Tadım Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., merkezi Türkiye’de olan bir gıda şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu Şirket, 1971 yılı içerisinde Mehmet Tekinalp tarafından kurulmuştur. Günümüze kadar uzanan kuruyemiş faaliyetlerini yürütmüştür. Şirketin merkezi konumuysa İstanbul ilinin Ataşehir İlçesinde bulunmaktadır.

Tadım Markası Ürünleri Nelerdir?

Günümüzde tadım markası pek çok ürünleriyle raflardaki yerini almıştır. Kuruyemiş denildiğinde akla ilk gelen kuruluşlardan bir tanesi tadımdır. Tadım, çekirdek, kavrulmuş kuruyemiş, yer fıstığı, çiğ kuruyemiş ve kuru meyve ile bar ürünleri üretimini özenli bir şekilde gerçeklir. Şirketin Çayırova, Kırıkkale Gaziantep şehirlerinde ayrıca da Almanya’da üretim tesisleri bulunmaktadır.

Tadım markası ayrıca dönemsel olarak farklı kuruluşlara da sponsorluk yapabilmektedir. Şimdi geçelim tadım firmasının hikayesine.

Tadım Firmasının Hikayesi

1940 senesinden bu yana Antep fıstığı ticareti ile uğraşan Gaziantepli Tekinalp Ailesi, günümüzde üçüncü kuşak ile Antep fıstığı tanıtımına katkıda bulunmayı sağlamaktadır. Mehmet Bey’in lakabı “Fıstıkçı Arap” olarak anılan babası, Antep fıstığını İstanbullulara tanıtan ilk kişilerden biri olarak bilinir ve 1950’lilerde Antep fıstığı ihracatını genişleterek Amerika pazarına giriş yapmıştır.

Mehmet Tekinalp ise Antep fıstığı ürünün yanında diğer kuruyemişleri de paketleyip satmaya karar verip 1971 senesinde Tadım markasını kurdu ve paketli kuruyemiş sektörüne adım attı.

Tadım’ın marka özü de ve vizyonu da o dönemde net bir şekilde belliydi “Kuruyemişi paketleyerek en kaliteli ürünü en taze haliyle ve en uygun fiyattan tüketiciye sunmaktır.”

Tadım markasının hikayesi nedir? Tadım markası ürünleri neler? Sorularına en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin