Prefabrik evlerin artıları ve eksileri nelerdir?

0 13

Prefabrik evlerin artıları ve eksileri nelerdir? Yeni bir ev aramaya hazır olduğunuzda, genellikle iki seçeneğiniz vardır – satın almak veya inşa etmek. Her iki seçenekte de seçenekleriniz sınırsızdır, ancak inşa etmeye karar verirseniz, prefabrik ev düşünmek isteyebilirsiniz.

Tüm prefabrik evler, şantiyeye gönderilmeden önce kısmen veya tamamen iklim kontrollü bir fabrikada inşa edilir. Bu, üretimi hızlandırmayı ve maliyetleri düşürmeyi mümkün kılar. En iyi prefabrik evler, 1000 metrekarenin altında veya birkaç nesli barındıracak kadar geniş olabilir. Herkes için bir kat planı ve stil vardır.

Prefabrik Evlerin Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Prefabrik bir ev satın almak caziptir, ancak prefabrik evlerin artılarını ve eksilerini anlamazsanız, elinizde pahalı bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bazı sorunlar belirli bir ev tarzından kaynaklanabilirken, tartışacağımız alanlar bir bütün olarak prefabrik evleri kapsar.

Prefabrik Evlerin Artıları Nelerdir?

Prefabrik evlerin pek çok artısı bulunmaktadır. Bu artıları şu şekilde inceleyebiliriz.

Daha Düşük Fiyatlar

Prefabrik ev almanın avantajlarından biri fiyattır. Prefabrik ev fiyatları büyük ölçüde boyutuna bağlı olsa da, birçok modüler ve panelli ev üreticisi, bir ev inşaatçısından daha ucuz bir ev üretebilir. Küçük evler, konteyner evler ve kit evler de oldukça ucuzdur. Düşük fiyatlar, en büyük artılar arasında yer almaktadır.

Daha Hızlı İnşaat Süreci

Prefabrik evlerin artılarından bir tanesi de hızlı inşa sürecidir. Bir ev inşa etmek 7 aydan bir yıla kadar sürebilir, ancak süreç genellikle prefabrik yapılarda çok daha hızlıdır. Malzemelerin yağmurda beklemediği ve işten kaynaklanan hiçbir israf olmadığı düşünüldüğünde, bir bütün olarak inşaat büyük bir avantajdır.

Enerji Verimliliği

Modern prefabrik ev, geleneksel çubuk yapılı evlerden daha yeşil ürünler kullanma eğilimindedir. Birçok tasarım enerji verimliliğine yöneliktir, bu nedenle güneş panelleri ve yağmur suyu sistemlerinin devreye girdiğini görmek alışılmadık bir durum değilken, tanksız su ısıtıcıları gibi olanaklar birçok inşaatçıda standarttır.

Prefabrik Evlerin Eksileri Nelerdir?

Betonarme yapıtlarda yalıtım daha iyi olabilmektedir. Prefabrik evlerde ses geçirgenliği genel olarak daha yüksek olabiliyor. Örneğin iyi bir yalıtım yapılmazsa yağmur sesi içeriye çok gelebilir. Ve ayrıca kışın prefabrik evlerde yalıtım iyi olmazsa ısınma açısından zorluklar yaşanabilir.

Prefabrik evlerin artıları ve eksileri nelerdir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Prefabrik evler hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için hemen anahtarteslimprefabrik.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.