Mutlaka Okunması Gereken 2 Kitap Nedir?

0 39

Mutlaka okunması gereken 2 kitap nedir? Kitap okumak günümüzde çok sayıda faydayı bir arada getirmektedir. Bu sayede bilgi dağarcığınızı daha da arttırabilirsiniz. Peki mutlaka okunması gereken 2 kitap nedir? Gelin birlikte bakalım.

Mutlaka Okunması Gereken 2 Kitap Nedir?

Kitap okumak, düşüncelerinizi besleyen, geliştiren en önemli etkinliktir. Stresinizi azaltır, zihninizi açar. Ve bazı kitaplar birçok şeyi farklı gözle görmenizi sağlarlar. İşte o önemli iki kitabı birlikte inceleyelim. Mutlaka okunması gereken kitaplar listenizde bu eserler olmazsa olmazlardandır.

Dönüşüm, Franz Kafka

Franz Kafka’nın ilk uzun öyküsü olan Dönüşüm 1915 yılında yayımlanmıştır. Kafka‘nın en popüler eseri sayılabilir. Dönüşüm, Gregor Samsa adlı memurun bir sabah kendisini dev bir böceğe dönüşmüş bulmasıyla başlar. Ve hayatındaki değişiklikleri anlatarak devam eder.

1984, George Orwell

1984 yazarın geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosudur. Zihinlerin kontrol altına alındığı, bireyselliğin yok edildiği, insanları makinelere dönüştüğü korkunç bir distopyadır. Romanda bu olaylar inanılmaz bir hayal gücüyle kurgulanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.