Kulak Kireçlenmesinde İşitme Kaybı ve İşitme Cihazları

0 10

Kulak kireçlenmesinde işitme kaybı ve işitme cihazları yazımızla sizlerleyiz. İşitme cihazı Ankara kuruluşu sizlere işitme cihazı ihtiyaçlarınız için yardımcı olacaktır. Kulak kireçlenmesi genetik bir rahatsızlıktır. Ailenizde mevcut ise kireçlenme sizde de meydana gelebilir. Aynı zamanda kızamık rahatsızlığı geçiren, bağışıklık sistemi bozuk, hormonal değişim yaşayan, ve gebe kişilerde de kulak kireçlenmesi meydana gelebilmektedir. Kulağa alınan bir darbe veya iç kulak çevresindeki kırıklar da kireçlenme ihtimalini yaratır.

Kulak Kireçlenmesi Nasıl Tedavi Edilir? Doğal Çözüm Var mıdır?

Kulak kireçlenmesinin tespiti ve tedavisi kulak burun boğaz uzmanı tarafından yapılmalıdır. Doktorunuz sizin durumunuza göre tedavi uygulayacaktır.

Kulak kireçlenmesinde en çok kullanılan tedavi ilaç tedavisidir. Kalsiyum, Vitamin D ve Sodyum Fluorid içeren ilaçlar verilecektir. Eğer ilaçların tedavi edemeyeceği bir durum söz konusu ise işitme cihazı kullanmak veya ameliyat da diğer bir seçenektir. Kulak kireçlenmesi ameliyatına “Stapedotomi” adı verilir. Bu ameliyatta üzengi kemiği çıkartılır ve yerine plastik veya metal bir protez takılır.

Kulak Kireçlenmesinde İşitme Kaybı ve İşitme Cihazları

Doktorunuz ameliyat seçeneğini olumsuz bulursa ve ilaçlarda tedavi edemediyse size işitme cihazı kullanmayı önerebilir. Bu cihaz işitme kaybınızı telafi ederek, duymanızı arttırır. Ancak kulak kireçlenmesini tedavi etmez veya ilerlemesini kesmez.

Doğal yöntemler denemek istiyorsanız Gingko Biloba isimli vitamin takviyesi kan akışını arttırmaktadır. Bunun da kulak kireçlenmesine faydası vardır. Diğer bir seçenek de çörek otu yağıdır. Çörek otu yağını bir damla olmak üzere günde iki sefer kulağınıza damlatabilirsiniz. Yine de uygulamadan doktorunuza danışınız.

https://novaisitme.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.