İnsanlar Neden Ağlar? Ağlamanın Nedenleri

Bir başka WordPress sitesi

İnsanlar Neden Ağlar? Ağlamanın Nedenleri

İnsanlar neden ağlar? Ağlamanın nedenleri nelerdir? Bir kişi düşünün. Hayatımda hiç ağlamadım diyor. Bu kişiye, 100 kişiden kaçı inanır? evet 0. Her insan hayatının belli dönemlerinde ağlar. Hem de bir çok kez. Şimdi insanların neden ağladığına hep beraber bakalım.

İnsanlar Neden Ağlar?

Her insanın yüreğinin bir yerlerinde bir yumuşaklık vardır. Çok sert görünen insanlar bile yeri gelir ağlar. İnsan daha doğduğu gün başlar ağlamaya. Herkes bilir zaten onların neden ağladığını. Ya uykusu vardır, ya acıkmıştır. Bizim bahsedeceğimiz konu büyük insanların ağlaması. En son ne zaman ağladığını düşün. İlk nedenleri somut olarak kendim sınıflandırdım. İnsanlar bir çok sebepten ağlar. Kavga eder ağlar, özlem duyar ağlar, başarısızlığından ağlar. Bunlar belirli somut sebeplerdir.

Diğer sebepler ise biraz üzücü olacak ama markette parası yetmediği için bebeğine süt mü bez mi ekmek mi alsın karar veremeyen bir annenin ağlaması. Bir de onu gördüğü için ağlayan başka bir kadın düşün. Sırf onu gördüğü için ağlayan kadının ağlama nedeni soyuttur. Çünkü o kişi etkilenmiyor. Sadece gördüğü için ağlıyor. Görmeseydi ağlamazdı. Bir kategori daha var. Buna da insanı ağlatan nötr nedenler diyelim. Örneğin en son ne zaman duygusal bir film izledin? seni ağlatacak kadar? Film izlerken ağlayan bir insan düşünün. Kendisini etkileyen bir olay yok aslında. Oynayanların da etkilenmediğini biliyor. Yine de ağlıyor. İşte buna da nötr nedenler denir. Ne sen etkileniyorsun, ne başkası.

Sonuca gelecek olursak fiziksel acının dışındaki tüm acılar insanın içinden gelen acılardır. İç dünyamızın hayatımızı dış dünyamızdan daha çok etkilediğini söylemek gerekir. Dünya sadece görünenden ibaret değil. Bu yüzden insan niçin üzüldüğüne, niçin ağladığına dikkat etmelidir.

Ağlamanın Nedenleri Nelerdir?

Ağlamanın nedenleri, yetişkinlerde ve bebeklerde farklı olabilmektedir. Örneğin bir bebek, açlık nedeniyle, susuzluk nedeniyle, altını pisletmesi nedeniyle, çok soğuk veya sıcak olması, bir yerinde ağrı olması nedeniyle ağlayabilir. Aslında altını pisletmek dışında diğer faktörler için bir insan da ağlayabilir. Yetişkinlerde ağlamak genellikle duygusal veya bir acıya dayalıdır. Örneğin dayanamayacak derecede acıya sahip olan bir kişi ağlayabilir.

İnsanlar neden ağlar? Ağlamanın nedenleri nelerdir? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin