Almanca ingilizce Kelime Hazinesi Nasıl Artar?

0 6

Almanca ingilizce kelime hazinesi nasıl artar?  Günümüzde İngilizce öğrenebilmek için dil kurslarının önemi bir hayli büyüktür. Bu kurslar aracılığıyla kelime hazinesinin en kolay şekilde artırılacağını sizlere söyleyebiliriz. American Life ingilizce kursu bu noktada tercih edilebilir.

Almanca ingilizce Kelime Hazinesi Nasıl Artar?

  • Aslında elinizde birçok yöntem var. Ayarladığınız çalışma vakitlerinin yanı sıra otobüsteyken, iş arasındayken, ders arasındayken de bu aktiviteyi devam ettirebilirsiniz. Telefonunuza yükleyeceğiniz birkaç yardımcı uygulama aracılığıyla sokaktayken dahi kelime öğrenebilirsiniz.
  • Kitap okumayı çok seven birisiniz fakat henüz İngilizce kitaplara bakmamışsanız, mutlaka bakmalısınız. Gramerlerin kullanıldığı yerlerden, cümle yapılarına kadar her şeyi bulacağınız İngilizce kitapları, kelime konusunda da size yardımcı olacaktır. Okuduğunuz esnada bilmediğiniz bir kelimeyi, çeviri veya sözlük aracılığıyla bir deftere not edip, birkaç kez tekrar ederseniz, haznenize yeni bir kelime katmış olursunuz.

  • Müzik dinlemeyi seven birisiyseniz, yine aynı şekilde İngilizce şarkılar, yeni bir kelime öğrenme yolunda iyi bir adım olacaktır. Müziğin başlığından tutun içinde geçen her bir kelimeye kadar çevirisini yaparak kenara not etmeniz yararınıza.
  • Bir şeyi ne kadar çok yazıp çalışırsanız o denli faydalı olur. Defterinize öğreneceğiniz kelimeyi beş altı sefer yazmak ve bu esnada o kelimeyi sesli şekilde okumak akılda daha çok yer edinir.
  • Kırtasiyenizden alacağınız kelime kartları aracılığıyla da kelime haznenizi arttırabilirsiniz. Kelime kartlarında hem resim, hem İngilizce hem de Türkçe karşılığı olması yine yukarıda belirttiğimiz madde gibi akılda daha çok yer edinir.

Almanca İngilizce kelime haznesi nasıl artar? Sorusuna en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. İngilizce kursunun yanı sıra, American Life Almanca kursu konusunda da tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.