2022 Dünya Kupası Nerede Olacak?

Bir başka WordPress sitesi

2022 Dünya Kupası Nerede Olacak?

2022 Dünya kupası nerede olacak? 22. FIFA Dünya Kupası 2022’de Katar’da düzenlenecek. dunyakupasi.org sitesinde turnuva maçlarının saatleri, grupları, fikstürler, mekanlar ve tarihi istatistikler dahil olmak üzere 2022 Dünya Kupası hakkında bilgiler yer almaktadır.

2022 Dünya Kupası Nerede Olacak?

2022 Dünya Kupası, Katar’ın ev sahipliğinde yapılacak ve tüm maçlar ülkenin başkenti Doha’da veya çevresinde yapılacak. Amerika Birleşik Devletleri turnuvaya ev sahipliği yapmak için yapılan oylamada ikinci oldu ve o zamandan beri Katar’a oy verenlerin çoğu rüşvet ve yolsuzlukla suçlandı.

Dünya Kupası Neden Kışın?

Şu anda herkesin aklındaki soru şu: Neden Dünya Kupası önceki 21 sezonda olduğu gibi yaz mevsiminde değil? Cevap, bir termometreye baktığınızda oldukça basit bir cevabı var.

FIFA, Katar’ı Dünya Kupası ile ödüllendirdiğinde, Orta Doğu ülkesi klimalı stadyumlar inşa etme sözü verdi. Yine de, Katar yazlarındaki sıcaklıklar 120 F’ye ulaşabilir. Bunu akılda tutarak, FIFA sonunda rekabeti ilk kez yazdan kaldırmaya karar verdi.

Şubat ayındaki 2022 Kış Olimpiyatları nedeniyle, FIFA sonunda turnuvayı Kasım-Aralık 2022’ye taşımaya karar verdi. Bu, Avrupa liglerinin çoğu da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki yerel ligleri kaosa sürükledi ve onları değişime uyum sağlamak için programlarını tamamen değiştirmeye zorladı. Dünya Kupası 20 Kasım’dan 18 Aralık’a kadar tuhaf hissettirecek, ancak işin iyi tarafı izleyeceğimiz güzel futbol macları olacak.  2022 Dünya kupası nerede olacak? Sorusuna cevap vermiştik. Peki takımlar Dünya kupasına nasıl katılıyor? İnceleyelim.

Takımlar Dünya Kupası’na Nasıl Katılır?

Otomatik olarak ev sahibi olmaya hak kazanan Katar’ın yanı sıra, 210 diğer FIFA üyesi ülke Dünya Kupası’na katılmaya çalıştı. Her konfederasyon, ilki Haziran 2019’da başlayan ve sonuncusu Haziran 2022’de kıtalararası playofflarla sonuçlanan kendi eleme kampanyalarını düzenledi. Birkaç ülke Covid-19 (Kuzey Kore) ve volkanlar (Tonga) gibi nedenlerle elemelerden çekilirken, Rusya Ukrayna’yı işgal etmek için elemelerden atıldı.  Sonunda 32 takım ayakta kaldı. Aşağıda Dünya Kupası kıtalara göre dağılımı verilmiştir.

Bölgelere Göre Dünya Kupası Kıtaları

  • Asya (AFC) — 6
  • Afrika (CAF) — 5
  • Kuzey ve Orta Amerika (Concacaf) — 4
  • Güney Amerika (CONMEBOL) — 4
  • Okyanusya (OFC) — 0
  • Avrupa (UEFA) — 13

https://www.dunyakupasi.org/ sitesine göz attığınız zaman turnuvanın tüm detaylarını inceleme fırsatı bulacaksınız. 2022 Dünya kupası nerede olacak? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin